Muzyka cerkiewna w Centrum św. Jana


Dzieła sakralne wybitnych kompozytorów zaprezentuje Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją dr. hab. Mariusza Mroza.

W Centrum św. Jana zabrzmią kompozycje tak wybitnych twórców jak Siergiej Rachmaninow, Piotr Czajkowski, Arvo Part, Nikołaj Kiedrow, Michaił Ippolitow-Iwanow.

Zaprezentujemy muzykę opartą na tekstach biblijnych, a związaną z okresami liturgicznymi, na przykład Wielkim Postem – mówi dr hab. Mariusz Mróz. Muzyka cerkiewna ma przenosić myśli wiernych do Boga. Ma również wyrażać Stwórcę w melodii i słowie. Ma być podobna do ikony opisującej Najwyższego. Malowana czy komponowana ręką artysty, może ukazywać jedynie piękno i doskonałość.

Chór Politechniki Gdańskiej to zespół działający od 52 lat. Ma na swoim koncie setki koncertów, festiwali i laurów na krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Trzon zespołu stanowią studenci i absolwenci Politechniki Gdańskiej.

START: godz. 17.00
WSTĘP: Bilety w cenie: 15 zł – sektor A i 10 zł – sektor B są do nabycia w Księgarni PWN w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35,  pon.-pt. w godz. 10:00-18:00, sb. w godz. 10:00-15:00) lub w Centrum św. Jana na godzinę przed koncertem.


Skip to content