Projekcja animacji ilustrujących poezję Mirosława Kowalika na wieży Centrum św. Jana – 28.05


Serdecznie zapraszamy 28.05.2021 na projekcję animacji ilustrujących poezję Mirosława Kowalika z interpretacją muzyczną Radosława Włodkowskiego. Będzie to wydarzenie plenerowe wyświetlane na wieży kościoła od ul. Minogi. 

Projekt jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące wizualnej oraz dźwiękowej transmutacji poezji. Jak zaprezentować graficznie poezję, która sama w sobie jest wieloznaczna? Jak przedstawić wiersze, nie gubiąc ich znaczeń?

Kultura 2.0 bezdyskusyjnie stanowi olbrzymią szansę na poszerzenie zakresu stosowanych technik przez artystów oraz powiększenia grona odbiorców i odbiorczyń. Posługując się grafiką oraz animacją, postaram się poszerzyć możliwości odbioru dzieła poetyckiego. W tej różnorodnej interpretacji pomoże mi również muzyka dopełniająca ruch na ekranie. 

Mirosław Kowalik — basista zespołu Raz Dwa Trzy, autor wielu utworów muzycznych, producent muzyczny współpracujący z wieloma muzykami, aktorami, literatami. Poeta, który wydał już kilka tomików, twórca tekstów piosenek, dyrektor teatru.

Radosław Włodkowski — człowiek rezonansu. Maniak radzieckich syntezatorów analogowych. Pianista, programista, miłośnik mrówkojadów. 

Rozalia Paszkiewicz — Studentka Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Organizatorka Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Graficzka, animatorka, adeptka sztuki audiowizualnej. 

Projekt współfinansowany przez Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk. Realizowany dzięki Nadbałtyckiemu Centrum Kultury.

START: godz. 21.30

Wydarzenie plenerowe


Skip to content