„Projekt: Prawda muzycznie” Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum


Projekt: prawda muzycznie jest efektem spotkania trojga muzyków z Mariuszem Szczygłem. Słowa spotkały się z dźwiękiem kreowanym na żywo. Nie są to jednak słowa do piosenek. To miniatury reporterskie z kultowej książki „Projekt: prawda”. O cudzym lub własnym życiu autora. Podane przez autora z muzyką, którą trudno zakwalifikować.

Mariusz Szczygieł
Reporter, pisarz. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Reporter tygodnika „Na przełaj”. Autor reportaży „Gazety Wyborczej”, współautor i prowadzący talk show „Na każdy temat” w telewizji Polsat. Wykładowca w Europejskim Studium Dziennikarstwa – Ecole Superieure de Journalisme de Lille i na Uniwersytetcie Warszawskim. Zastępca szefa dodatku „Duży Format” „Gazety Wyborczej” i zastępcą kierownika działu reportażu w tym tytule. Jest współzałożycielem wydawnictwa Dowody na istnienie w ramach fundacji Instytut Reportażu.

Res Factum!
Nina Nu – śpiewaczka, intuicjonistka. Współpracowała m.in. z Olgą Lipińską, Jackiem Fedorowiczem, Teatrem Syrena w Warszawie i Teatrem Muzycznym w Gdyni, z zespołami H2O, Analog, Wiolonczele z miasta, Żywiołak. Jest członkinią kolektywu improwizatorskiego Grupa Ludzi, duetów: z Pawłem Gawlikiem (Chili Folk Games) oraz z Michałem Zygmuntem. Jej głos można usłyszeć w bajkach, które dubbinguje. Uczy śpiewu.

Marcin Krzyżanowski – wiolonczelista, kompozytor, performer, teoretyk nowej sztuki. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracował  z performerami i realizował projekty z pogranicza sztuk oraz autorskie programy telewizyjne o sztuce awangardowej w TVP. Współautor programów: Chimera, Noc Cykad, Art.-noc, Pasmo hipermultimedialne  Marcina K., Folkowe Nuty.

Tadeusz Sudnik  – muzyk, kompozytor, jazzman, realizator dźwięku, twórca spektakli multimedialnych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia w Warszawie. Koncertował i nagrywał płyty w zespołach m.in. Helmuta Nadolskiego, Adama Pierończyka, Tomasza Stańko. Grał m.in. z Sonny Sharockiem, Peterem Gigerem, Don Um Romao, Antymosem Apostolisem, Michałem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Mamadou Diouf, Gunnarem Geise oraz z Berliner Composers Ansamble.

START: godz. 19.00
WSTĘP: bilety dostępne online na interticket.pl oraz w cenie
20 zł w przedsprzedaży w Księgarnii PWN, ul. Korzenna 33/35, pn-pt. 10:00 – 18:00, sob. 10:00 – 15:00
30 zł  na godzinę przed koncertem w Centrum św. Jan

Wydarzenie towarzyszące Gdańskim Targom Książki


Skip to content