Rodzinne oprowadzanie po Świętym Janie. Wycieczka po gotyckim wnętrzu


Dzieci, z drobną pomocą rodziców, będą miały szansę spróbować swoich sił w roli osoby odpowiedzialnej za odbudowywanie i utrzymywanie takiego obiektu – konserwatora zabytków. Spróbują dopasować pomieszane obrazy do ich oryginalnych ram, a w ramach oprowadzania zwiedzą wieżę kościoła, na co dzień niedostępną dla zwiedzających – to wyjątkowa szansa podziwiania panoramy Gdańska z innej perspektywy i… rzucenia okiem na garderoby artystów.
Przewodnikiem będzie Iwona Berent – kierownik Działu Opieki nad Zabytkami NCK, dla której Kościół św. Jana nie ma żadnych tajemnic.

Spacer odbędzie się w sobotę 11.05 o godzinie 11:00 – 13.00 (liczebność grupy max. 30 osób).Zapraszamy do Kościoła św. Jana w Gdańsku, który od 2011 roku działa także jako centrum kultury. Odbywają się w nim koncerty, wystawy i spotkania artystyczne. Umożliwiła to dotacja finansowa z programu UE pt. „Rewaloryzacja i adaptacja kościoła św. Jana w Gdańsku na Centrum św. Jana”.  Dzięki tym zmianom oprócz spodziewanych obiektów jak ołtarz, czy kaplice, skrywa miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających: ukryte przejścia, garderoby, malowidła.

 

O akcji:
Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.
VI akcji DOFE w tym roku będą towarzyszyły obchody 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenia takie jak koncerty, pikniki i kina letnie będą jednymi z wielu elementów hucznych obchodów 15 lat w Unii Europejskiej, a weekend z DOFE stanie się ich zwieńczeniem. Już po raz szósty beneficjenci otworzą swoje drzwi dla tysięcy odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi.
Od 10 do 12 maja wszyscy zainteresowani akcją DOFE, będą mogli zobaczyć, dotknąć i poznać projekty naszych polskich beneficjentów, którzy zaoferują zniżkowe lub darmowe wejścia do swoich placówek. Weekend DOFE jest największym wydarzeniem prezentującym projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.
W ramach tegorocznej akcji odbędzie się wiele wydarzeń w każdym regionie Polski. Autorzy projektów umożliwią zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych, zaproponują wycieczki lub warsztaty na terenie swojej placówki. Sprawdź co kryje Twoja Okolica!
Bądźcie z nami od 10 do 12 maja 2019 roku!

https://dniotwarte.eu/


Skip to content