665 lat kościoła św. Jana w Gdańsku. Historia i teraźniejszość – wykład


Termin: 31 I 2023, godz. 18.00
Typ: cykl Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką
Bilety: wstęp bezpłatny;
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Rozpoczynamy cykl wykładów, “Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką.” Popularyzacja i upowszechnianie wiedzy z zakresu historii i zachowanego dziedzictwa kulturowego kościoła św. Jana w Gdańsku, który obecnie pełni funkcję centrum kultury pod nazwą Centrum św. Jana, ale nie tylko. Wykłady będą się odbywały cyklicznie  w każdy ostatni wtorek miesiąca (z wyłączeniem wakacji tj. lipca i sierpnia) w Centrum św. Jana o godz. 18.00. Wykłady będą prowadzili specjaliści w dziedzinach historii, historii sztuki, konserwacji zabytków i filologii klasycznej. 

Pierwszy wykład poprowadzi Iwona Berent, Kierowniczka Działu Opieki nad Zabytkami NCK – „665 lat kościoła św. Jana –  historia i teraźniejszość.”

Wydarzenie na FB

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności


Skip to content