Mlynarski plays Mlynarski + Gaba Kulka – koncert


Zapraszamy na koncert 
 
ŚWIĘTOJAŃSKIE ŚWIĘTOWANIE

MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI  feat. GABA KULKA

zagrają:
Gaba Kulka, vocal
Jan Młynarski, perkusja
Wojciech Traczyk, bass
Piotr Zabrodzki, instrumenty klawiszowe

 

23 czerwca 2017 r., godz. 19.00
Centrum św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50
Podczas wieczoru w Centrum św. Jana usłyszymy m. in. „Lubię Wrony“, „Nie Ma Jak U Mamy“ czy „La Valse Du Mal“,“ Jesteśmy na wczasach“.
 
Gaba Kulka i Jan Młynarski po niespełna trzech latach przerwy jednoczą siły przy wspólnym projekcie własnych interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego.
 
W październiku 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“.  Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki  2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej.
 
Po dłuższej przerwie w działalności na polu repertuaru Wojciecha, Jan Młynarski wraz z Gabą Kulką przygotował wyjątkowy program, w którym nie zabraknie słynnych i ważnych tekstów, jako najważniejszego komponent, improwizacji, jazzu, zabawy formą i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość mistrza.
 
Obok Gaby Kulki i Jana Młynarskiego na perkusji zagraja wybitni przedstawiciele warszawskiej niezależnej sceny improwizowanej, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, Wojciech Traczyk – kontrabas i Piotr Zabrodzki – pinanino akustyczne, elektronika. Tak więc artyści wykonaja kolejną muzyczną woltę adaptując swoje dotychczasowe interpretacje z sześcioosobowego składu na trio plus wokal.
 
Jan Młynarski o projekcie:
„Sięganie po klasykę mas sens tylko wtedy gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie, i gdy wiadomo co chcemy powiedzieć odbiorcy reinterpretując znane lub bardzo znane utwory. Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu a więc dzięki niej Wojtkowi i Piotrowi udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo ale też uwypuklić walor muzyczny wzbogacając go o improwizację, żonglowanie konwencją i formą. To właśnie sprawia, że projekt Kulka/Młynarski jest godny uwagi i autentyczny, gdyż działa w oparciu o pojęcia, które zawsze były bardzo ważne dla samego autora nadając im jednocześnie zupełnie nowy kierunek“
 
Bilety: 60 zł (normalny) / 40 zł (ulgowy i nawy boczne) dostępne na interticket.pl oraz w księgarni PWN w Ratuszu Staromiejskim (siedziba NCK, ul. Korzenna 33/35) i na godzinę przed koncertem w Centrum św. Jana

Bilety i karnety ulgowe przysługują uczniom, studentom, emerytom, rencistom oraz posiadaczom Karty do Kultury oraz Karty Euro 26. Przy zakupie biletu ulgowego należy okazać dokument uprawniający do zniżki.

Informujemy, że koncert jest dokumentowany przez fotografa w celach promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celu.

 


Skip to content