Promocja książki pt. „Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem”


Promocja książki pt. Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem pod redakcją naukową Józefa Borzyszkowskiego.

Książka Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem jest swoistą dokumentacją projektu, który został zrealizowany w roku obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji na Pomorzu. I jest ważnym wkładem Nadbałtyckiego Centrum Kultury do dyskusji na temat roli protestantyzmu i dziedzictwa ewangelików w kulturowy rozwój Pomorza, a w szczególności Gdańska i okolic.

Niniejszy tom składa się z trzech części i treściowo zawiera: I cz. Konferencja – artykuły przedstawicieli różnych dyscyplin nauki z ośrodków akademickich Wielkiego Pomorza i z Polski oraz środowiska kościelno-naukowego północnych Niemiec; II cz. Panel pastorów – zawiera zapis rozmowy pastorów reprezentujących kościoły protestanckie różnych konfesji; III cz. Szlaki kulturowe Reformacji tu teksty o charakterze popularnonaukowym są pokłosiem edukacyjnych wędrówek i wyjazdu studyjnego. Ukazują spójny obraz dziedzictwa kulturowego ewangelików na Pomorzu, we wzajemnie dopełniających się opowieściach przewodników: historyka, historyka sztuki, historyka architektury, filologa.

Praca wnosi bardzo wiele nowych ustaleń, jest bardzo urozmaicona jeśli chodzi o wątki tematyczne. Czytelnik znajdzie tu bowiem informacje dotyczące polityki, religii, kultury, literatury, architektury oraz muzyki (z recenzji prof. Jarosława Kłaczkowa)

O książce rozmawiać będą:
ks. dr Krzysztof Niedałtowski
ks. bp prof. Marcin Hintz
prof. Mariusz Białecki

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny

Publikacja Reformacja i ewangelicyzm nad Bałtykiem jest dostępna w naszej księgarni internetowej (podczas spotkania w promocyjnej cenie 30 zł, płatność gotówką).


Skip to content