Koncert piosenek Anny German w wykonaniu Pauliny Martini – „Świętojańskie świętowanie”


Zapraszamy na wyjątkowy koncert poświęcony wielkiej artystce, która swoją charyzmą oraz nieprzeciętnym głosem zjednywała sobie publiczność na międzynarodowej scenie.

W roku jubileuszu jej 80 urodzin przygotowałam koncert, który jest swoistym melanżem jej międzynarodowego dorobku. Repertuar śpiewany w 3 językach: po polsku, rosyjsku oraz włosku. Wśród utworów w nowej aranżacji Jana Freichera usłyszą Państwo: Człowieczy los, Tańczące Eurydyki, Zakwitnę różą, Jesteś moją miłością, Gi, Portofino, Wróć do Sorrento, Echo lubvi, Nadiezhda, Gori gori moya zvezda, Zhdala devchenko moryaka i wiele innych pięknych i znanych przebojów artystki. Paulina Martini

W 2014 roku w Zakopanem odbył się recital rosyjskiego repertuaru Anny German. Po sukcesie cyklu koncertów – publiczność domagała się poszerzenia projektu o polskie i włoskie utwory z jej repertuaru. I tak powstał projekt „Człowieczy los – Anna German in memoriam„, który – z nowym, znacznie powiększonym składem zespołu, będzie miał swój debiut już niebawem w Gdańsku.

W koncercie udział wezmą:
Paulina Martini – śpiew
Jan Freicher – klawisze
Marcin Grabowski – kontrabas / gitara basowa
Piotr Dudek – perkusja
Szymon Łukowski – saksofon
kwartet smyczkowy „Sempre Sonore” w składzie Przemysław Mazur, Artur Swat, Michał Szczypiorski i Marcin Szczypiorski

Start: 19:00

Bilety:
Normalny – 50 zł
Ulgowy – 30 zł
Nawa boczna – 30 zł
Dostępne: www.interticet.pl, w księgarni PWN  (ul. Korzenna 33/35) oraz na godzinę przed koncertem.

 

Paulina Martini – pianistka i śpiewaczka – od dzieciństwa na scenie. Kształciła się w Polsce (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Monaco (Teresa Żylis-Gara), Rosji (Akademia Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim w St Petersburgu) oraz we Włoszech (Raimundo Mettre). Talenty muzyczne odziedziczyła po Babci i Mamie. Poliglotka, swobodnie porozumiewająca się 4 językami. Uwielbia otoczenie natury: jej barwy i dźwięki naładowują jej organizm energią, której niewyczerpane pokłady zauważa się od pierwszego utworu w jej wykonaniu. Wielka miłośniczka Tatr – w trakcie zdobywania ich korony. Sama projektuje swoje koncertowe suknie oraz dba o swój wizerunek sceniczny.

Po kilkunastu latach w roli pianistki i od 15 lat na scenie w roli śpiewaczki ma szczęście spotykać na swojej drodze wielkie osobowości muzyczne. Wśród Artystów mających największy wpływ na jej rozwój są Elena Obraztsova, Teresa Żylis-Gara, Larissa Gergieva, Kaziemierz Kord, Raimundo Mettre, Grzegorz Chrapkiewicz, Anatoly Kuznetsov, Aleksandra Mozgiel, Tomasz Krezymon, Jan Freicher. Dwukrotnie otrzymała stypendium kulturalne Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego w tym prestiżowe stypendium Młoda Polska oraz trzykrotnie była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska.

Niezwykle kreatywna w muzyce – wykorzystuje swój ciepły, mocny głos sopranowy w szerokim spektrum możliwości, jakie dało jej gruntowne muzyczne wykształcenie oraz długoletnie międzynarodowe doświadczenie sceniczne. Pragnie być „muzykiem totalnym”, nie pozwalając sobie na ograniczenia wynikające z jednego tylko gatunku muzycznego czy repertuarowego. Nie boi się eksperymentowania swoim głosem oraz różnymi gatunkami muzycznymi, swobodnie czuje się zarówno w muzyce wczesnego baroku jak i jazzu. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii, Włoszech, Rosji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii.


Skip to content