Znani-zapomniani – Cramer, Movius, Storch i inni, znane postacie z historii kościoła św. Jana w Gdańsku odkrywane na nowo | WYKŁAD | 12.10


Jan Jakub Cramer, Tomasz Movius, Wawrzyniec Fabricius, znane czy zapomniane postacie z Centrum św. Jana w Gdańsku?

We wtorek 12.10 o godz. 18.00 odbędzie się ostatni wykład przybliżający historyczne aspekty gotyckiego kościoła św. Jana w Gdańsku. Historie kilku ważnych dla zabytku postaci przedstawi Iwona Berent, Kierowniczka Działu opieki nad Zabytkami w NCK.

A dla tych, którzy poczują niedosyt podczas wykładu, udostępnimy do sprzedaży katalog pt. „Odbudowa kościoła św. Jana w Gdańsku — lata 1945-2020” oraz płytę CD z rejestracją koncertu inauguracyjnego organów bocznych J.F. Rhodego. Do zobaczenia!

Plakat wydarzenia. Trzy fragmenty obrazów z przedstawieniami mężczyzn w historycznych strojach. Poniżej napis: "Znani-zapomniania. Cramer, Movius, Storch i inni. Znane postacie z historii koscioła św. Jana w Gdańsku odkrywane na nowo. Wykład w ramach projektu Św. Jan Od-Nowa".

Wykłady odbywają się w ramach projektu „Św. Jan Od-Nowa – koncerty, wystawa, konferencja, program edukacyjny z zakresu dziedzictwa kulturowego, dofinansowanego z środków Miasta Gdańska w ramach projektu „Św. Jan Od-Nowa – koncerty, wystawa, konferencja, program edukacyjny z zakresu dziedzictwa kulturowego”

Dwa lwy i napis Gdańsk

Skip to content